Powered by Smartsupp

Montáž bezpečnostní kamery na zateplenou fasádu

Prvním krokem je vyvedení odpovídajícího kabelu skrze zeď na místo, které bylo předem vybráno jako ideální z hlediska výhledu. Jak vybrat msto pro kameru naleznete v našem dalším článku Kam umístit bezpečnostní kameru.

V další fázi návodu se již budeme zabývat samotnými kroky přípravy a instalace.

Příprava při zateplování

Existuje mnoho druhů a způsobů zateplení budov, v našem tutoriálu se budeme zabývat tím nejběžnějším a tedy zateplení pomocí polystyrénu. Prvním krokem, který můžete udělat před začátkem zateplení, nebo případně i v průběhu je instalace montážní desky, která slouží jako stabilní podpěra pro bezpečnostní kameru.

Montážní desku naistalujeme dle přiloženého návodu ukotvením do zdiva a zapuštěním do zateplovacího systému. Protáhneme kabel skrze připravený otvor.

Montáž na hotovou fasádu

Po dokončení fasádníky bude ze zdi koukat cca 20cm dlouhý kabel. V naší ukázce montujeme IP kameru. Jak kameru instalovat naleznete v našem článku Instalace IP kamerového systému případně Instalace AHD kamerového systému.

Nezapomeňte na SMART konektor, který uchrání spojení kabelů proti povětrnostním vlivům.

Kabelový box dokáže konektory ochránit, ovšem 100% ochrana je SMART konektor, případně použit vulkanizační pásky.

Pro čistou montáž doporučujeme obrubu kabelového boxu pro DOME kamery utěsnit pomocí silikonu, tím eliminujete zbytečné zatékání vody do vnitřního prostoru.