Powered by Smartsupp

Připojení kamerového systému k internetu pro vzdálený dohled

Připojení pomocí P2P (bez nutnosti veřejné IP adresy)

Díky unikátní vlastnosti připojení zařízení pomocí P2P již nemusíte zřizovat a platit veřejnou (statickou) IP adresu. Připojení kamerového systému k internetu nebylo nikdy jednodušší.

Co budu potřebovat?

  • Router připojený k internetu (pevné i mobilní) - dodává poskytovatel internetového připojení.
  • Patch kabel pro propojení rekordéru/IP kamery a routeru.
  • Přihlašovací údaje do zařízení - výchozí hodnoty naleznete v manuálech.

Jak na to?

1) Připojte patch kabel (není součásti balení zařízení) k routeru. Je dobré když je v routeru pomovelý a nastavený DHCP server, který přiděluje lokální IP adresy připojeným zařízením. Pokud DHCP v routeru povoleno není, bude třeba nastavit síťové údaje do rekordéru nebo IP kamery ručně - pro zkušené uživatele.

2) Druhý konec patch kabelu připojte do odpovídajícího portu v zařízení.

3) Povolení služby P2P v zařízení lze porvést vice způsoby

  • Pomocí monitoru/TV (připojenímu k rekordéru) - přejděte v menu do nastavení sítě a zaškrtněte volbu "Povolit DHCP". Dojde tak k načtení správných údajů z routeru a rekordér komunikuje do internetu a s P2P serverem.
  • Pomocí aplikace nebo WEB rozhraní v PC (rekordéry a IP kamery) -  Základem je umět se dostat na web rozhraní zařízení nebo mít naisntalovanou aplikaci Search Tool - ve webovém rozhraní najdete odpovídající záložku konfigurace pro nastavení LAN a zaškrtnete v nabídce možnost přidělení z DHCP.

4) Dalším krokem je aktivace samotné služby P2P v menu zařízení. Přejděte do nabídky P2P a službu pomocí zaškrtnutí boxu a uložení povolte. Behem několika desítek sekund by se měl status služby zpěnit na ON-LINE

  • Off-line - služba není dostupná - zkontrolujte nastavení sítě a připojení k internetu, případně službu níž povolte.
  • On-line - služba je dostupná - můžete se připojovat vzdáleně pomocí výrobního čísla vašeho zařízení viz. příklad na obrázku

5) Dále pokračujte dle návodu k jednotlivým aplikacím: