Powered by Smartsupp

Způsoby zapojení IP kamerového systému

s PoE injektorem

Toto řešení s PoE injektorem se používá, pokud požadujete separátní napájení kamery.

s PoE rekordérem

Použití PoE rekordéru je nejednoduší způsob zapojení a zároveň napájení IP kamerového systému po jednom kabelu.

s PoE switchem

Tato varianta je vhodná v případě, kdy umisťujete rekordér mimo dosah kabeláže kamer. Je také možné napájení a sloučení dat z IP kamer vyřešit například na půdě objektu a do nižších pater už stačí natáhnout jen jeden patch kabel (například kvůli malému místu v chráničce) a připojit do společné LAN internetové sítě. Rekordér pak stačí připojit kdekoliv do stejné LAN.

WIFI síť pro pokrytí venkovního prostranství IP kamerami

Jak již bylo uvedeno výše, IP kamerové systémy nabízejí obrovské množství variant v přenosu obrazu a to včetně bezdrátového. Můžete kombinovat drátové kamery s bezdrátovými, nebo si mezi drátovými udělat bezdrátový spoj, takže je možné pokrýt prakticky všechny požadavky na zabezpečení čehokoliv. níže uvádíme jen zlomek příkladů, které je možné z IP systému postavit.

Bezdrátové kamery nejen pro garáž

Zakoupíte-li si bezdrátovou kameru, pro zabezpečí vzdálenějších prostranství, tak ji buď můžete umístit a nastavit tak, aby měla dostatečný signál do vaší domácí WIFI sítě a pokud to není možné, můžete si vytvořit pomocí venkovní WIFI jednotky vlastní síť pro komunikaci s kamerami.

Příklad: Kamery po domě jsem si natahal pomocí kabelu, to nebyl problém, ale chci ještě monitorovat garáž, která je 30m od domu. Je jasné, že domácí WIFI se zde nechytá, takže musím současnou síť, kde jsou ostatní kamery a rekordér nějakým způsobem spojit s garáží. Ideální je do sítě kabelem připojit venkovní WIFI jednotku, která udělá novou WIFI síť pro kamery s dostatečnou sílou signálu a pokrytím. Z garáže pak budu WIFI kamery napájet. Vše pak bude spojeno na jedné síti.

Bezdrátové pojítko pro delší vzdálenosti

Pokud máte dvě místa, která jsou od sebe vzdálena až stovky metrů na přímou viditelnost, tak je samozřejmě nereálné kopání spoje. Na scénu přichází bezdrátový spoj, který dokáže tato dvě místa spolehlivě spojit. Tento spoj je již konfigurovaný a nahrazuje v podstatě kabel, je to tedy stejné, jako by jste natáhly metalické, nebo optické vedení.

Příklad: Mám dvě budovy, které jsou od sebe vzdálené 200m Obě potřebuji monitorovat kamerovým systém. V první budově je umístěno záznamové zařízení a několik IP kamer. Zařízení jsou spojena metalicky (kabelem).

V druhé budově postavím prakticky totožný kamerový systém s několika rozdíly. Nebude potřeba žádného aktivního prvku (routeru, AP) a systém bude přes PoE switch napojen přímo do jednotky bezdrátového spoje. V první budově připojím do routeru bezdrátové pojítko, které zajistí spojení druhé budovy s první. Po konfiguraci se druhá budova spojila s první stejnou sítí, kterou využívá celý kamerový systém.