Powered by Smartsupp

FAQ

Jak se ptát technické podpory

I když to na první pohled nemusí být hned patrné, správné formulování dotazů pro technickou podporu hraje klíčovou roli. Často narazíme na dotazy, které jsou tak nejasné, že ani nejzkušenější expert nemůže pochopit, o co jde. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vytvořit tento článek, aby byla pravidla a postupy pro komunikaci s podporou standardizována.


Jak postupovat když se vyskytnou potíže

Může se stát, že některá komponenta, nebo celý systém vykazuje nestandartní chování. Pro tyto případy jsme připravili článek, jak v těchto situacích postupovat.


Zapomněl jsem heslo do zařízení

Někdy se prostě nezadaří a heslo heslo zapomenete, nebo si jej prostě jen špatně nastavíte. Nezoufejte, i pro tento případ máme řešení


Kamerový systém nejde nebo jde částečně

Vzhledem ke komplexnosti a složitosti kamerových systémů se můžete zejména u letitých kamerových systémů dostat do situace, kdy kamerový systém přestane fungovat úplně, nebo částečně. Jak takovou situaci řešit naleznete níže.


Obraz z kamery jde pouze ve dne

Bezpečnostní kamery jsou vybaveny infračerveným přísvitem, který se automaticky spouští se soumrakem, respektive pokud hladina okolního osvětlení poklesne obvykle pod 10LUX. Přísvit vyžaduje průměrně 10x větší příkon, než samotná kamera přes den. Tyto zvýšené nároky mohou zapříčinit pokles napětí v soustavě a vypnutí kamery přes noc.


Poškození systému přepětím nebo indukcí

Přepětí a indukce jsou dva termíny, se kterými se můžete v případě provozu kamerového systému setkat. Jsou spojeny nejčastěji s výpadkem proudu, bouřkou a jinými atmosférickými vlivy, které mohou v případě života kamerového systému nastat.


Po připojení rekordéru k monitoru vidím jen startovací logo

Pokud jste přepojili rekordér k monitoru nebo televizi a k napájení a prvních par sekund po startu vidíte jen bootovací logo (PATRONUM) a pak nevidíte na obrazovce žádný obraz nebo monitor ohlásí "OUT OF RANGE", postupujte dle následujícího návodu.


Nízká vzdálenost IR dosvitu

Nízká vzdálenost IR dosvitu

Intenzita dosvitu bezpečnostních kamer vybavených IR přísvitem je vždy uvedena v metrech v popisku a parametrech kamery. Vzdálenost se však může měnit jednak s podmínkami, které ve snímané scéně nastávají, ale také výběrem nevhodného místa pro instalaci nebo chybným nasměrováním kamery.

Další