Co je a jak nastavím detekci pohybu

Detekce pohybu je pokročilá videoanalytická funkce, kterou mají všechny kamerové systémy PATRONUM. V tomto článku popisujeme její fungování a možnosti nastavení.

Co je detekce pohybu?

Detekce pohybu je speciální funkcí bezpečnostních kamer a rekordérů značky PATRONUM, která v reálném čase porovnává změny v obraze a na základě uživatelsky nastavených pravidel spouští a vypíná nahrávání záznamu, případě provádí další úkony.

detekce_popis

Jaké má použití detekce klady?

  • Díky této funkci lze ušetřit až 90% místa na úložišti a dosáhnout tak několikanásobné doby uchování záznamu než by tomu bylo při kontinuálním nahrávaní.
  • Vyhledávání požadovaného záznamu je výrazně jednodušší, protože lze zobrazit je detekční události a snadno je procházet.
  • Při zálohování není nutné zdlouhavé stahování několika desítek minut, ale stačí jen samotná událost, která má řádově několik desítek sekund.
  • V případě, že se budete chtít nechat informovat o detekční události, můžete tak učinit například emailem. 

Jaké může mít detekce zápory?

  • Je nutné si uvědomit, že systémy zatím nerozpoznají relevanci pohybu a pracují pouze s velikostí změny v obraze a pravidly, které si může uživatel nastavit (citlivost a oblast). V důsledku toho může docházet k "planým" poplachům. Což je v porovnání s úsporou místa na úložišti jen drobný nedostatek. Není však na místě si myslet, že kamerový systém dokáže nahradit EZS (alarm) a informovat uživatel bezchybně o detekci pohybu. Všechno je dáno umístěním kamery (interiér - minimální vnější vlivy a velmi nízká chybovost / exteriér - velké vnější vlivy a větší možnost chybovosti) a precizností nastavení pravidel pro spouštění detekce

Jak se nastavuje detekce?

Detekce pohybu se nastavuje u kamerových systémů PATRONUM vždy pro každou kameru/kanál zvlášť. Konfigurace se skládá z nastavení detekční oblasti, citlivosti a časového plánu pro jednotlivé dny a hodiny v týdnu.

detekční oblast - obraz kamery rozdělí síť několika desítek čtverců, z nichž si můžete vybrat ty, které mají být pro detekci citlivé a naopak

Detekce2_clanek

citlivost - citlivost určuje při jak velké změně v obraze bude docházet k aktivaci detekce pohybu. Většinou je možné nastavit rozmezí v 6 stupních
časový plán - každé zařízení má týdenní kalendář rozdělený na jednotlivé hodiny. Pro každou hodinu v týdnu můžete tedy nastavit jiný druh záznamu - detekce, kontinuální, bez nahrávání

Detekce1_clanek

Detekce pohybu u NVR rekordérů

Detekce u NVR rekordérů pro IP kamery pracuje trochu odlišně od detekce klasické na samotných IP kamerách a AHD systémech. U IP technologie je nutné detekci nastavit nejprve u IP kamer jednotlivě. Posléze povolit detekci na rekordéru. Signál od detekci pohybu totiž předávají kamery do rekordéru a ten pak spustí záznam. Je tedy u IP kamerového systému nutné mít nastavenu detekci pohybu také na kamerách jednotlivě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení