Co je PoE napájení

IP bezpečnostní kamery a NVR rekordéry PATRONUM jsou vybaveny PoE (Power over Ethernet) napájením díky kterému je možné napájet kamery například přímo z rekordéru nebo PoE injektorem/switchem po jednom kabelu (UTP) současně s přenosem dat. Všechny kamery jsou zároveň vybaveny klasickým 12V DC konektorem pro přímé napájení z napájecího zdroje.

Jaké jsou výhody napájení typu PoE?

  • Vzhledem k tomu, že napájení typu PoE umožňuje použití jednoho kabelu pro napájení i přenos dat, napájení typu PoE vám ušetří peníze za nákup a provoz kabelu.
  • Napájení typu PoE usnadňuje instalaci a rozšiřování sítě a je levnější v budovách, kde je instalace nových napájecích kabelů příliš drahá nebo nepraktická.
  • S použitím technologie PoE můžete zařízení připevnit na místech, kde by instalace napájení mohla být nepraktická, například v podhledech pod stropem.
  • Pomocí technologie PoE můžete snížit množství kabelů a zásuvek v přeplněné místnosti nebo kabelové skříni.

Používaný standart POE IEEE 802.3af

PoE IEEE 802.3af definuje aktivní PoE, které zahrnuje vyjednávání o napájení. Poskytuje až 15,4 W (minimálně 44V DC a 350 mA) na každém portu. 12,95 W je garantováno pro napájení samotného zařízení, protože rozdíl je kalkulován pro ztráty ve vedení.

Pro více obecných informací o POE naleznete například na Wikipedii

PoE rekordér

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení