Powered by Smartsupp

Instalace kamerového systému


Instalace pevného disku do rekordéru

Všechna záznamová zařízení dokáží pracovat i bez pevného disku. Můžete sledovat obraz živě na monitorech a TV a také po LAN a internetu. Pokud jej však do zařízení vložíte a připojíte, vznikne úložný prostor pro ukládání záznamu.


Přidání mikrofonu ke kamerovému systému

Pokud nejsou kamery vybaveny mikrofonem přímo, lze každý kamerový systém vybavit externím mikrofonem pro záznam zvuku. Zvuk je možné zaznamenávat společně s obrazem, poslouchat lokálně, nebo vzdáleně přes internet při sledování živého přenosu.


Připojení rekordéru k televizoru nebo monitoru

Před prvním spuštěním všech záznamových zařízení je nutné pro konfiguraci propojení s televizorem nebo s monitorem. Většina dnes nabízených záznamových zařízení je vybavena hned několika typy konektorů pro připojení zobrazovacího zařízení. Nejčastěji používaný je HDMI konektor dále pak VGA, případně CVBS pro staré televizory a malé monitory.


Způsoby zapojení IP kamerového systému

Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov, proto uvádíme orientačním schématem zapojení IP kamerového systému. Použití PoE switche je výhodnější v případě, že kamerový systém obsahuje více kamer.


Konfigurace WIFI IP kamery

Pokud používáte IP WIFI kameru jako solitérní systém, je nutné dodržet, při přiřazení do WIFI sítě následující postup za předpokladu, že kamera je řádně napájena a zapnutá.


Instalace AHD kamerového systému

Instalace AHD systému je velice snadná a není pro ni třeba žádné speciální nářadí a dovednosti, proto je AHD technologie velice oblíbená mezi laickou veřejností. Je také nástupcem všech analogových kamerových systémů a využívá stejných (většinou koaxiálních) rozvodů, takže pro náhradu starého analogového systém není nutné měnit kabeláž a rozvody.


Kam umístit bezpečnostní kameru

Častým dotazem našich zákazníků je umístění bezpečnostní kamery. Obecně lze říct, že každá instalace je svým způsobem unikátní a nelze tak paušalizovat správnou pozici kamery. Můžete se však při návrhu držet několika základních pravidel, které povedou k úspěšnému výběru správného místa.


Jak připravit rozvody pro kamerový systém

Časté dotazy našich zákazníků směřují na rozvody potřebné pro kamerový systém. Pojďme si v tomto článku vysvětlit jak rozvody připravit a jaké kabely k tomu použít. Než však začneme je dobré se rozhodnout jakou technologii kamerového systému pro svůj projekt použijete.


Jak připravit rozvody pro kamerový systém

Časté dotazy našich zákazníků směřují na rozvody potřebné pro kamerový systém. Pojďme si v tomto článku vysvětlit jak rozvody připravit a jaké kabely k tomu použít. Než však začneme je dobré se rozhodnout jakou technologii kamerového systému pro svůj projekt použijete.


Co je a jak použít kabelový box

Stručně řečeno, kabelový box je rozšiřující základna pro bezpečnostní kamery, která vytvoří prostor pro uložení spojení přívodního kabelu a kabelu od kamery. Spoje jsou tak v chráněném prostředí, navíc instalace vypadá profesionálně.


Instalace IP kamerového systému

Instalace IP kamerových systémů je trochu složitější než v případě AHD kamerových systémů a vyžaduje určitě znalosti v oboru IT a speciální nářadí.