Powered by Smartsupp

Instalace kamerového systému

Instalace IP kamerového systému

Instalace IP kamerových systémů je trochu složitější než v případě AHD kamerových systémů a v určitých typech zapojení vyžaduje jisté znalosti v oboru IT a speciální nářadí jako jsou krimpovací kleště.


Instalace AHD kamerového systému

Instalace AHD systému je velice snadná a není pro ni třeba žádné speciální nářadí a dovednosti, proto je AHD technologie velice oblíbená mezi laickou veřejností. Je také nástupcem všech analogových kamerových systémů a využívá stejných (většinou koaxiálních) rozvodů, takže pro náhradu starého analogového systém není nutné měnit kabeláž a rozvody.


Způsoby zapojení IP kamerového systému

Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov, proto uvádíme orientačním schématem zapojení IP kamerového systému. Použití PoE switche je výhodnější v případě, že kamerový systém obsahuje více kamer.


Instalace pevného disku do rekordéru

Všechna záznamová zařízení dokáží pracovat i bez pevného disku. Můžete sledovat obraz živě na monitorech a TV a také po LAN a internetu. Pokud jej však do zařízení vložíte a připojíte, vznikne úložný prostor pro ukládání záznamu.


Připojení rekordéru k televizoru nebo monitoru

Před prvním spuštěním všech záznamových zařízení je nutné pro konfiguraci propojení s televizorem nebo s monitorem. Většina dnes nabízených záznamových zařízení je vybavena hned několika typy konektorů pro připojení zobrazovacího zařízení. Nejčastěji používaný je HDMI konektor dále pak VGA, případně CVBS pro staré televizory a malé monitory.


Přidání mikrofonu ke kamerovému systému

Pokud nejsou kamery vybaveny mikrofonem přímo, lze každý kamerový systém vybavit externím mikrofonem pro záznam zvuku. Zvuk je možné zaznamenávat společně s obrazem, poslouchat lokálně, nebo vzdáleně přes internet při sledování živého přenosu.

Další