Jak postupovat když se vyskytnou potíže

1. Přečtěte si návody!

Většina závad, které nám zákaznici nahlásí, vychází zejména z nepozorného prostudování návodů, které jsou přiloženy k produktům nebo je možné je stáhnout. Návody také obsahují kapitolu věnující se nejčastějším chybám a jejich řešení. Doporučuje nepřeceňovat svoje schopnosti a i když si myslíte, že je vše snadné, je na místě návody prostudovat a dodržovat doporučené postupy.

2. Zapojte selský rozum a vylučovací metodu

Pokud se setkáte se závadou, je dobré použití selského rozumu a vylučovací metody. Běžnou výměnou stejné komponenty se snadným způsobem a vylučovací metodou dostanete do fáze, kdy v ruce zbude jen pravděpodobně vadná, nebo špatně konfigurovaná součást vašeho kamerového systému. Například nejde mi jedna kamera, prohodím ji za druhou. Tím ověřím, zda mám v pořádku vedení a napájení. Nefunguje mi rekordér, zkusím jiný napájecí zdroj s odpovídajícími parametry a tím ověřím, zda není vadný jen napájecí zdroj...atp.

3. Projděte celé zapojení ještě jednou

Jsme jen lidé a každý uděláme chybu, a proto je důležité projít celé zapojení, vedení a komponenty znovu. Může se stát, že se náhodou zmýlíte a drobný chyba pak může ovlivňovat chod celého systému. Doporučujeme tedy pečlivě projít a případně proměřit všechny konektory, vedení a komponenty kamerového systému.

4. Možná únava materiálu

Kamerový systém je soubor zařízení, která jsou nepřetržitě v chodu po řadu několika let. A jak to tak na světě bývá, nic a nikdo tu není na věky, proto je občas nutné některou z komponent vyměnit. Například napájecí zdroje mohou být při nevhodném výběru a dlouhodobém přetížené jejich výkon klesá. Může se tedy zdát, že například rekordér napájen je, ale nefunguje, což je právě způsobeno tím, že jej zdroj již není schopen napájet na 100%.

5. Pravidelná údržba

Jak již bylo uvedeno výše, kamerový systém je soubor zařízení, která jsou v chodu nepřetržitě několik let. Je tedy velice důležité provádění pravidelné údržby a kontroly, aby jste předcházeli případným závadám. Doporučujeme minimálně jednou za rok projít a zkontrolovat všechny komponenty.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení