Powered by Smartsupp

Nastavení a ovládání kamerového systému


Jak nastavím detekci pohybu

Detekce pohybu je pokročilá videoanalytická funkce, kterou mají všechny kamerové systémy PATRONUM. V tomto článku popisujeme její fungování a možnosti nastavení.


Nastavení e-mailového upozornění

IP kamery a rekordéry PATRONUM umožňuji zasílání upozornění na událost prostřednicím emailu. Dojde-li například k technickému selhání nebo detekci pohybu v monitorované oblasti, můžete si nechat o tomto poslat informativní email.


Ovládání MOTORZOOM bezpečnostních kamer

Pokud jste si pořídili bezpečnostní kameru značky PATRONUM a připojili jí k rekordéru stejné značky, tak můžete prostřednictvím nabídky PTZ v menu rekordéru ovládat změnu ohniska (ZOOM) objektivu a případě pohyb kamery, pokud to umožňuje (PTZ). Zaostřování bývá zpravidla automatická, ale i tak jej můžete případně ovládat prostřednictvím rekordéru.


Nastavení pro ukládání na Google Drive

Záznamová zařízení a IP kamery PATRONUM umožňují odesílání obrázků při alarmové události (detekce pohybu) na Google Disk v maximálním rozlišení 3. streamu. Je tedy možné, aby zařízení odeslalo obrázek na vzdálené úložiště, což může být výhoda při napadení střeženého objektu a zničení /odcizení zařízení.


Nastavení pro ukládání na FTP server

Záznamová zařízení a IP kamery PATRONUM umožňují odesílání obrázků při alarmové události (detekce pohybu) na FTP server. Je tedy možné, aby zařízení odeslalo obrázek na server, což může být výhoda při napadení střeženého objektu a zničení /odcizení zařízení.


Formátování adres streamů

Potřebujete-li s obrazem z kamerového systému dále pracovat můžete k tomu využít několik formátů streamů, které naše zařízení nabízejí. Přesné formátování adres naleznete níže.