Konfigurace WIFI IP kamery

Pokud používáte IP WIFI kameru jako solitérní systém, je nutné dodržet, při přiřazení do WIFI sítě následující postup za předpokladu, že kamera je řádně napájena a zapnutá.

1. zapnutí kamery

Kameru připojte k odpovídajícímu napájecímu zdroji.

2. kabelové připojení do stávající sítě

Bezdrátovou IP kameru je v první fázi konfigurace nutné zapojit patch kabelem do LAN sítě (k routeru) a postupovat obdobně při jako u drátové IP kamery pro vstup do jejího konfiguračního webového rozhraní.

3. vyhledání a přidání WIFI sítě

ve webové konfiguraci přejděte do "Nastavení" > "Rozšířené nastavení" a záložka "WIFI" a klikněte na tlačítko vyhledat. Ze seznamu nalezených WIFI sítí vyberte zaškrtněte tu, ke které chcete kameru přihlásit.

WIFI1

Ve spodní části obrazovky pak vyplňte heslo (klíč) do vybrané WIFI sítě. Při zaškrtnutí volby DHCP bude kameře automaticky přiřazena IP adresa z DHCP serveru routeru. Pokud tuto možnost nevyberete, můžete si síťové parametry kamery nastavit ručně (pro experty). Kliknutím na tlačítko "Uložit " dojde k zapamatování vložených údajů a kamera se k síti přihlásí bezdrátově.

WIFI2

Úspěšné přihlášení k WIFI síti zobrazíte aktualizací stránky po cca 20s od uložení, kdy systém zobrazuje úspěšné přihlášení k vybrané síti.

WIFI3

Pokud požadujete kameru sledovat na mobilním telefonu nebo počítači vzdáleně (po internetu), musí být WIFI síť připojena k internetu.