Ruchy obrazu analogových kamerových systémů

Poruchy obrazu se nejčastěji vyskytují u analogových technologií kamerových systémů a mohou mít několik důvodů. Zobrazují-li se v obraze cyklické poruchy obrazu, pruhy, duchy, stíny či barevné čáry, je s největší pravděpodobností příčinou některý z důvodů uvedený níže. Prakticky ve všech těchto případech je mylné se domnívat, že je příčinou chyba v zařízení, což lze jednoduše otestovat tak, že kameru a zařízení spojíte krátkým kabelem a provedete jednoduchou zkoušku, která prokáže, že jsou všechna zařízení v pořádku.duchy

Nesprávné spojení kabelových rozvodů a konektorů

BNC konektory nejsou řádně připevněny dle videonávodu nebo někde vzniká přechodový odpor. Ujistěte se, že jsou konektory řádně spojeny s vodiči a překontrolujte stávající trasy.

Zásuvka není řádně uzemněna

Celý systém musí být připojen na stejné fázi elektrického rozvodu. Pokud jsou kamery například napájeny z jiného zdroje než záznamové zařízení, může dojít k zapojení na jinou fázi, což může být příčinou rušení a zároveň potenciálním nebezpečným v případě statického přepětí, které může kamerový systém spálit.

Základním předpokladem pro stabilní a kvalitní obraz je dobré uzemnění všech napájených prvků systému. Tato podmínka nemusí být splněna, pokud je systém napájen ze starých el. rozvodů, které neodpovídají současným normám. Pro vyloučení závady zařízení v takovém případě doporučujeme kamerový systém otestovat na jiném elektrickém rozvodu (budově).

Problémy s kabeláží

Jak bylo již řečeno výše, tak prakticky všechny problémy s obrazem jsou způsobeny kabelovými trasami. V této souvislosti je nutné brát na zřetel nejčastější příčiny:

  1. Kabeláž není kvalitní a neodpovídá požadovanému standartu RG59.
  2. Hlodavci a jiní škůdci kabeláž poškodili.
  3. Do kabeláže a konektorů prosakuje voda v důsledku nekvalitní instalace.
  4. Vedení má souběhy s rozvody napětí, nebo jiným zdrojem elektromagnetického vlnění, což může způsobovat různobarevné řádky, pruhy a duchy - tzv. interference.
  5. V uzemnění rozvodů vysokého napětí mohou být bludné proudy od ostatních zařízení (zářivky, lednice), které mohou způsobit rušení.

Řešení

Vyřešit problém s výše uvedenými ruchy v obraze je většinou velice složité, protože jejich drtivou většinu způsobují vnější vlivy, které se vyskytují jen například na jednom místě, jedné kameře (kanálu).  Pokud se u vás problémy projeví, nezbývá nic jiného než hledat příčinu a experimentovat s výměnou kabeláže, kamer a jejich umístěním.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení