Powered by Smartsupp

Výběr kamerového systému

Vítejte v naší sekci podpory pro výběr kamerového systému. Zde najdete veškeré informace a zdroje potřebné k tomu, aby se váš domov, obchod nebo kancelář stal bezpečnějším místem. Ať už hledáte základní řešení pro sledování vstupu do vašeho domova nebo pokročilý systém pro monitorování rozsáhlých obchodních prostor, naše centrum podpory vám poskytne veškeré potřebné návody, tipy a doporučení.

Jakou vybrat technologii kamerového systému - AHD vs. IP

Porovnání technologií kamerových systémů je při plánování kamerové ostrahy prvním doporučeným krokem. V nabídce jsou dnes čtyři hlavní technologie, které se liší především rozlišením obrazu a pořizovací cenou. PATRONUM nabízí všechny aktuálně dostupné technologie.


Jak vybrat bezpečnostní kameru

Výběr bezpečnostní kamery lze rozdělit podle několika důležitých kritérií. Je také důležité si dobře naplánovat účel a umístění kamery. V naší nabídce naleznete širokou škálu bezpečnostních kamer značky PATRONUM napříč technologiemi a vlastnostmi. Níže popisujeme základní parametry, které je dobré před výběrem znát.


Jaké jsou objektivy bezpečnostních kamer

Jaké jsou objektivy bezpečnostních kamer

V naší nabídce naleznete 2 druhy objektivů pro bezpečnostní kamery, fixní a s proměnlivým ohniskem. Každý se hodí na něco trochu jiného, ale jak vybrat správný?


Jak vybrat videorekordér ke kamerovému sytému

Záznamová zařízení neboli rekordéry jsou vlastně takovým centrálním mozkem celého kamerového systému a starej se o ukládání záznamu vzdálený dohled detekci pohybu a plno dalších užitečných funkcí.


Jak vybrat kapacitu pevného disku

Délka záznamu není přímo závislá na typu zařízení, ale na kapacitě paměťového media. U záznamových zařízení se používají 3,5“ pevné disky se SATA rozhraním. Velikost zvoleného disku přímo určuje počet dní, které lze uchovávat. Všechny rekordéry jsou dnes již vybaveny funkcí „overwrite“. Tato funkce je převratná v tom, že pokud dojte k zaplnění disku, systém tuto skutečnost automaticky vyhodnotí a začne přepisovat nejstarší záznamy nejnovějšími. Tato možnost je převratná v tom, že zařízení se stává naprosto bezúdržbovým a nevyžaduje pravidelné zásahy, aby plnilo svou funkci. Na disku je vždy zaznamenám počet dnů, který odpovídá aktuálnímu nastavení záznamu.


Jak řešit zálohu napájení kamerového sytému

Každé elektrické zařízení v případě výpadku napájení přestane pracovat. Stejně tak je tomu i v případě kamerového systému. Proto doporučujeme kamerový systém vybavit záložním zdrojem tzv. UPSkou. Naše kamerové systémy jsou navrženy tak, aby k napájení kamer docházelo z centrálního zdroje, nebo přímo z rekordéru, proto je řešení zálohy napájení velice jednoduché.


On-line sledování kamerového systému - ceny a požadavky

Všechny druhy kamerových systémů PATRONUM nabízejí možnost sledování a ovládání po internetu. Níže uvádíme co je nutné splnit a jaké jsou případné poplatky za tyto služby. IP kamery, nebo rekordéry potřebují pouze konektivitu k internetu - platíte poskytovateli připojení