Powered by Smartsupp

Co je P2P připojení?

P2P označuje dočasně vytvořené internetové propojení mezi kamerový systémem a uživatelem, který prostřednictvím aplikace, takzvaného klienta, může sledovat kamerový systém bez nutnosti zřízení veřejné IP adresy.

Jaké má P2P připojení výhody?

  • Vzdálený dohled může být realizován i na mobilních internetových přípojkách, kde nelze získat veřejnou IP adresu.
  • Protože není nutné zřízení veřejné/statické IP adresy poskytovatelem připojení, které je placené, lze ušetřit až tisíce korun ročně.
  • Zapojení kamerového systému je velice snadné, nemusíte pracovat s NAT směrováním portů.
  • Všechna připojení máte po registraci uložena ve svém účtu, takže na dalším zařízení není nutné znovu vyplňovat všechny údaje, ale stačí se přihlásit.

Jak P2P funguje?

Všechny zařízení PATRONUM (IP kamery, rekordéry) jsou z výroby opatřeny unikátním kódem, který slouží pro jejich identifikaci v P2P síti. Tento kód naleznete nejčastěji na štítku nebo v menu zařízení. Může být zobrazen jako QR kód pro snadné přidání vyfocením do aplikace mobilního zařízení. V klientské aplikaci tedy zadáte/vyfotíte tento unikátní kód a zadáte přístupové údaje do svého zařízení. Vše ostatní již provede P2P server, který přesměruje komunikaci mezi klientem a kamerovým systémem.

Jaké má P2P připojení nevýhody?

Zprostředkovaná komunikace probíhá přes 3. stranu, tedy je do určité míry závislá na vytížení a technickém stavu P2P serverů. Tedy lze zde předpokládat určité datové limity pro online správu kamerového systému. Pokud požadujete maximální možnou odezvu a stabilitu, je standartním řešením přímé připojení přes veřejnou/lokální IP adresu.