Powered by Smartsupp

Jak vybrat videorekordér ke kamerovému sytému

Typy rekordérů

  • XVR - hybridní rekordér vhodný pro obě technologie, který lze přepnout pro AHD, nebo IP, nebo AHD a IP kamery.
  • NVR - rekordéry pro IP kamery. Některé modely vybaveny PoE výstupy pro snadné připojení vč. napájení IP kamer.

Počet video vstupů - kamer, které lze připojit

Každý rekordér je limitován počtem vstupů tedy počtem kamer které k němu můžete připojit. Začínáte-li navrhovat kamerový systém, vždy dbejte na to, aby při výběru rekordéru bylo počítáno s případným rozšířením o další bezpečnostní kamery. Z praxe většinou vychází že až 60% kamerových systémů se do roka od instalace rozšiřuje od další kamery.

Rozlišení záznamu a počet snímků

Každý rekord je specifický tím, jaké rozlišení kamer podporuje. V nabídce naleznete rekordéry, které podporují 2 megapixelové kamery, ale také rekordéry ke které můžete připojit až několik kamer s větším rozlišením. Při výběru si tedy pečlivě nastudujte, jaký rekordér vybíráte, aby korespondoval s rozlišením kamer které máte v plánu zakoupit.

Důležitým hlediskem je také to, kolik snímků uloží za sekundu (FPS). Většina dokáže zaznamenat 25 snímků za vteřinu, což je plynulý obraz. Zařízení, které umí zaznamenat plné rozlišení při 25 snímcích na kanál se říká „Real-Time“. Tyto rekordéry vyžadují výkonnější procesory, a proto jsou většinou nákladnější. Proto je u všech ostatních funkce, která umožňuje volné rozvržení kapacity. Například na 1. a 3. kanál nastavíme 25 snímků za sekundu, protože je zde požadavek na plynulý záznam a na 2. a 4. kanál půjde nastavit 7 snímku za sekundu.

Možnost sledování a ovládaní rekordéru prostřednictvím internetu

Prakticky všechny kamerové systémy jsou dnes již při montáži připojovány k internetu pro vzdálený dohled. Tuto vlastnost mají všechny rekordéry PATRONUM. Je tedy zcela na vás zda kamerový systém k internetu připojíte hned a nebo až později. Díky P2P funkci nepotřebují pro vzdálený dohled veřejnou IP adresu a a konfiguraci pro vzdálený dohled provedete snadno během několika minut bez nutnosti konfigurace dalších síťových prvků a směrování portů. Zařízení umožňují on-line nejen sledování živého přenosu, ale i záznamu a konfiguraci všech funkcí. Toto vše je možné povědět i pomocí chytrých mobilních telefonů. Podporují operační systémy Apple, Android a počítačů Windows a MAC. Při nákupu rekordérů nebo kamerového systému dostáváte zdarma balík aplikací obsahující všechen potřebný software pro vzdálený dohled a konfigurace.

Délky záznamu

Délka záznamu není přímo závislá na typu zařízení, ale na kapacitě paměťového media. U záznamových zařízení se používají 3,5“ pevné disky se SATA rozhraním. Velikost zvoleného disku přímo určuje počet dní, které lze uchovávat. Všechny rekordéry jsou dnes již vybaveny funkcí „overwrite“. Tato funkce je převratná v tom, že pokud dojte k zaplnění disku, systém tuto skutečnost automaticky vyhodnotí a začne přepisovat nejstarší záznamy nejnovějšími. Tato možnost je převratná v tom, že zařízení se stává naprosto bezúdržbovým a nevyžaduje pravidelné zásahy, aby plnilo svou funkci. Na disku je vždy zaznamenám počet dnů, který odpovídá aktuálnímu nastavení záznamu.